Przygodę z cyrkiem współczesnym rozpoczął od ognia i pokazów ogniowych w 2006 roku. Jego rodzinne miasto, Ostróda, i Festiwal Ognia odbywający się tam od początku XXI stulecia dał mu duże pole do rozwoju, samodoskonalenia, łapania inspiracji i przede wszystkim możliwość zakochania się w różnych dziedzinach kuglarskich, a także poznania innych osób, które złapały podobnego „bakcyla”.
Pierwsze grupy przyjaciół robiące pokazy na różnych wydarzeniach (FireDream), dalszy samorozwój i następne działania o charakterze bardziej profesjonalnym (eXodus) – to brzmi jak pierwsze 5 lat jego przygody.
Kolejnym krokiem była przeprowadzka na studia, do Gdańska i zawiązanie współpracy ze środowiskiem trójmiejskim (Flagrantis oraz Cyrk Mosaik). Był to też czas intensywnych podróży m.in. do Emiratów Arabskich, Tunezji, ale przede wszystkim na południe Francji, do Tuluzy na Europejską Konwencję Żonglerską oraz rok wcześniej do Lublina,, co zupełnie zmieniło jego postrzeganie żonglerki i ponowne zakochanie się!
Następnym rozdziałem jest Szczecin, gdzie rozpoczął solową działalność pod nazwą Kamil Żongler i gdzie przekuł całe doświadczenie, umiejętności i miłość na spektakle, z którymi jeździ po Polsce i Europie, m.in. „Jarzyna” oraz „Hop ku Przygodzie”.
Intensywnie kooperował z grupą Synergy Art przez około 2 lata, a także współorganizował Variete w Szczecinie wraz z Fundacją Antygrawitacja. Ważnym elementem jego pracy jest część pedagogiczna.
Najważniejsze wydarzenia:
– półfinalista Cyrkulacji 2017
– występ i prezentacja pierwszej autorskiej etiudy podczas Gdyńskiego Weekendu Kuglarskiego 2018
– wygrana w konkursie Carnivalu Sztukmistrzów na realizację spektaklu „Jarzyna” w ramach Incydentu Polskiego
– prezentacja na Malta Festiwal 2021
– Cyrkowy Festiwal Podwórkowy Cyrkopole Wrocław 2021
– OFCA Oleśnica 2021
– Performatic Week Neubrandemburg 2022
– Bramat Festiwal 2022
– Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicy w Jeleniej Górze 2023
– Sinjor Festiwal Antwerp Belgia 2023